| laSoledad a întrebat:

Cum este o zi de-a ta la serviciu?
In ce momente esti mai productiv/a?
Ce te nemultumeste la job-ul tau?
Ai renunta la el? Daca nu, de ce?

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

În mare contra cronometru. Lucrez în presă. Într-un interval destul de scurt de timp trebuie să scriu materiale, să urc texte și poze pe online și să finalizez de editat ediția tipărită pentru a o trimite la tipografie. Sunt câteva momente în care intri pe Facebook sau te uiți la tavan sau vorbești cu colegul, să zicem jumate de oră spre o oră. După care vin toate de-a valma și fiecare vrea câte ceva de la tine. La început a fost foarte greu. Acum m-am obișnuit. Mă nemulțumește salariul care ar putea fi ceva mai mare și uneori cerințele și remarcile irealiste ale șefului. Uneori am momente în care îmi vine să zic Fuc k it când văd cum șeful vorbește fără să știe cum stă treaba iar eu chiar nu am chef să fac muncă de lămurire cu el, că tot pe a lui o ține. Aș renunța la job pentru că vreau să plec în alt oraș care să îmi ofere un orizont mai larg. Aici simt că nu îmi găsesc propriul trib și sunt paria. Nimeni nu îndrăznește să facă lucrurile pe care le fac eu, sunt condiționați de societate. Altfel dacă mai umblă șefii la bani puțin mai rămân o vreme. Dacă ar fi să plec de aici nu mai rămân în același oraș, nu se merită să fac orice muncă nimeresc aici. Sacrificul acesta mai sunt dispus să îl fac doar într-un oraș unde pot avea o viziune pentru viitor.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cand sa se bucure populatia de weekend vii tu si le amintesti ca 5 zile sunt sclavi laughing

| ASMA14 a răspuns:

O zi de a mea la lucru este plictisitoare, obositoare si stresanta.De obicei dimineata sunt mai productiva sau in primele ore cand ajung, iar nemultumirea mea sunt pauzele scurte si sefii care iti stau in cap toata ziua.De renuntat nu as renunta pentru ca salariul ma motiveaza si nici nu prea am de ales

| Rockett a răspuns:

O zi de a mea de la serviciu e monotona. Momentul cel mai productiv e atunci cand primesc salariul, nemultumirea este faptul ca pauzele sunt scurte, si nu as renunta. De ce? Pentru ca nu am de ales.

| mih19 a răspuns:

O zi de a mea la serviciu. In primul rand trebuie sa spun ca nu trebuie sa plec de acasa. Lucru de acasa si nu trebuie sa dau de oameni care mi-ar strica buna dispozitie.
Sunt productiva toata ziua deoarece am ajuns sa lucru ceea ce imi doream mereu si nu ma pot plange de nimic.
Nu as renunta la job-ul asta niciodata, am un salariu foarte bun, lucru cu oameni mai deschisi la minte decate gasesti in Romania, si am un program flexibil, pot sa iau pauze cand vreau sau daca nu am terminat un proiect pot lucra si in afara orelor de lucru, deoarece atunci cand ai un salariu care te motiveaza esti dispus sa lucrii mai cu spor si sa termini tot la timp.