| Goje_Alexandru_1999 a întrebat:

Cum este sa fii ghid turistic si ce salariu are?
Ce facultate iti trebuie ca sa fii ghid turistic?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de Facultate de Turism, să stăpânești cel puțin 2 limbi de circulație internațională și în funcție de intinerariu îți vei lua și salariu!
Pa, pa.

| Boo a răspuns:

Exista si un curs de vreo 6 luni, probabil la facultatea de geografie...

| tewutu a răspuns:

Iti trebuie specializarea turism. O gasesti la mai multe facultati din oras. Cat despre salariu nu stiu ce sa-ti zic.

| georgiocool a răspuns:

Salut e posibil sa ai de invatat daca vrei sa te faci ghid turistic cred ca iti trebuie 1, 2 limbi straine dar sa stii bine sa le vorbesti mai multe detalii poate sa iti dea cineva d profesie noi poate nu te ajutam foarte multa