| SporeBox a întrebat:

Cum este viata de informatician? As vrea sa stiu chestii precum salariul, ce lucreaza etc. Si niste sfaturi daca aveti. Eu as vrea sa ma axez pe informatica in viata si nu stiu ce ramura a ei sa aleg.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

1000€ la fel cat castiga un politist, sofer pe autobuz & un dentist. Pregatestete sa iti faci ochelari. O sa ai nevoie de ei

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ia tu si vezi cu ce se mananca programarea si vine de la sine si salariu si alegerile

| PainTech a răspuns:

Ai aici o lista cu cele mai populare joburi in IT, tehnologiile și cerințele, precum și cu salariul lor în România.

https://drive.google.com/file/d/1ZeZQMK2hhg2pjv_AHBKAev5aYJshvVd8/view

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Momentu ala cand nu stii ce sa faci cu viata ta si zici: ma fac informatician
E un fel de ospatar 2020 style dar suna mai pompos

| Bariel a răspuns:

Sunt multe ramuri in informatica, din cate stiu eu programare este una dintre cele mai bine platite, dar daca nu iti place programarea nu iti recomand sa o faci doar pentru bani, nu merita