| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot castiga bani din blog?

Adica, imi doresc sa trec pe varianta premium de blog, dar nu sunt dispus sa platesc in fiecare luna bani pentru blog daca eu nu castig nici banii pe care trebuie sa ii dau.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu prea ai sanse mai ales ca foarte putina lume mai citeste azi si ca sa ajungi sa fii citit trebuie sa si vi cu ceva nou ca sa faci lumea curioasa. Asa daca scrii despre aceleasi lucruri pe care le scriu si alte zeci de persoane, poti sa ai tu ce aspect vrei la blogg ca tot n-o sa ajungi sa castigi bani din el. Mai degraba mai repede castigi cu video blogg, dar si acolo e aproximativ aceeasi poveste, ca sa fii remarcat trebuie ori sa fii foarte charimatic, sa stii sa vorbesti ori sa abordezi ceva inedit.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Greu. Nu o sa castigi nimic fara sa investesti mai intai. Depinde ce blog ai. Te afiliezi cu diverse firme si scrii advertoriale pentru ei.

| AlexDarius3 a răspuns:

Apuca-te de videobloging si filmeaza-te cum intri noaptea in padurea vrajitoarei cu casa din turta dulce, cum faci tot felul de tampenii si clickbait-uri, dar vezi sa nu te prinda "fanii" ca e regizat ca e aiurea.