| Hoca_Raul_2000 a întrebat:

Cum pot deveni traducator autorizat? Dupa ce sunt traducator, pot face si ceva in paralel? Gen alt serviciu

Răspuns Câştigător
| WhatABeautifulDay a răspuns:

Nu iti trebuiesc neaparat studii pentru a deveni autorizat, dar trebuie sa dai o proba. Examenul pentru obtinerea certificatului de traducator se sustine la Ministerul Culturii in sesiunile organizate la nivel național. La examen trebuie sa alegi un domediu de traducere (medicina, literatura etc).

Normal, poti avea cate slujbe vrei, nu are treaba.

1 răspuns:
| Goete a răspuns:

Buna. Nu stiu cum devii traducator autorizat, dar stiu ca dupa ce devii traducator, poti face in paralel alt serviciu, orice vrei, deci faptul ca traduci nu teimoiedica sa faci servicii de masaj sau de spalat masini sau alt serviciu.
happy
Bafta