| Razvan223 a întrebat:

Cum pot deveni un controlor de trafic aerian.un Dispacher? Care sunt pasii pe care ar trebui sa-i urmez? Ce facultate trebuie sa fac sau m-ar ajuta?

Răspuns Câştigător
| M7Seven a răspuns:

Http://www.romatsa.ro/ro/node/479

Ai aici toate detaliile. Daca vrei sa urmezi o astfel de meserie nu o sa fie usor si responsabilitatea este foarte mare, dar de asemenea si beneficiile.Cel mai important este sa fii foarte tare dpdv psihologic si sa poti rezista in situatii limita

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Romatsa face cursuri pentru asa ceva. Nu ai nevoie de o pregatire speciala in prealabil, dar trebuie sa treci prin probe extrem extrem de dificile