| Diana006 a întrebat:

Cum pot deveni vedeta, adica internationala

Daca ar fi sa fac cum a facut Bieber sa ma filmez cantand si apoi sa o pun pe YouTube, ce ar trebui sa cant. Am talent si stiu engleza la perfectie. Imperesari care ar putea sa ma ajute?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ca să știi engleza la "perfecție" trebuie să ai minim 1 ani de zile în țara unde se vorbește engleza, da?
Mergi la Palatul Copiilor din localitatea ta, trimite o înregistrare cu o melodie la Radio România Actualități, sunt emisiuni dedicate micilor talente, etc.
Pa, pa.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Sunt de acord cu ovidius, este ca o loterie. Pentru a deveni o asemenea vedetă nu e de ajuns talentul și să știi limba engleză. E nevoie să fii foarte foarte carismatică, atrăgătoare și cu o înfățișare foarte plăcută. În România, e extrem de greu să ai norocul lui Bieber. Tot ce poți face e să te faci remarcată la nivel local, apoi la nivel regional și poate poate vei avea noroc și vei fi remarcată și la nivel național. Crede-mă, sunt mult mai mulți factori de luat în seamă decât talentul.

| ovidius a răspuns:

Ce te face să crezi că vei reuşi?
Sunt atâtea milioane de tineri pe planetă care fac exact acelaşi lucru.

Dacă TOTUŞI vrei să o faci, cântă ceea ce îţi place ţie (sau ceea ce crezi că ţi-ar pune vocea în valoare). Cel mai important e să fii naturală şi să pui suflet.

| Diana006 explică (pentru ovidius):

Scuse, esti vrajitor sau ceva de genu'?! Pentru ca tu nu ai de unde sa stii ce sanse am eu!

| ovidius a răspuns (pentru Diana006):

Nu, nu sunt vrăjitor (ha-ha, ce găselniţă lingvitică!) dar STATISTIC vorbind şansele tale sunt undeva la 0, 0000001%

| Diana006 explică (pentru ovidius):

La fel, nu ai de unde sa stii ce pot face si ce sanse am eu!

| suffarstar a răspuns:

Apuca-te de facut cover-uri,iei de pe net instrumentalul si tu pui vocea,faci canal de youtube,pui acolo clipuri si intri pe alte videoclipuri care au multe vizualizari ale altor persoane sau canale Vevo si pui acolo comentariu si ii rogi sa se uite un pic pe canalul tau ca ai melodii frumoase. Astfel iti atragi vizualizari, subscriberi si intre timp, daca faci ceva bani, vorbesti cu o casa de discuri. Dar eu zic ca daca vezi ca ai succes cu internetul sau esti absolut sigura ca faci fata, mergi la Romanii au talent sau la Vocea Romaniei.

| MadRaven a răspuns:

Buna,
Justin Bieber a avut noroc ca a intalnit pe nu-stiu-cine intr-un restaurant si i-a cantat, nu-stiu-cine fiind o vedeta.
Sunt mii si mii de persoana care incarca pe youtube videoclipuri cu ei cantand, sansele ca tu sa devii vedeta sunt de 0, 00000001%
Eu zic sa mergi la concursuri ca Xfactor sau Vocea Romaniei.
Numai bine!

| Marrythenight a răspuns:

Vad ca esti cam incapatanata. Tu nu realizezi ca ai sanse extrem de mici, oricat de mult talent ai avea. Aici ai nevoie de noroc. Stai chill, si nu mai comenta la altii de talentul tau! ca nu esti tu Michael Jackson.winking

| OMEGALIN a răspuns:

Pai incearca sa scrii ceva singura si fa-o, de ce nu, daca ai voce...si mie mi-ar placea dar nu am voce sad
Bafta happy

| IoIo11 a răspuns:

Vedeta internationala? Scuze dar sunt niste sanse extrem de mici!

| Diana006 explică (pentru IoIo11):

Stiu ca sunt sanse mici, dar vreau sa incerc si poate reusesc.