| AvalohAlyn a întrebat:

Cum pot fi pseudoctor (alternativ) sau vraci/vindecător?
Ce trebuie sa studiez?
Există ceva cursuri?

Răspuns Câştigător
| Naavin a răspuns:

Trebuie sa faci cursurile pe ramura care vrei sa te specializezi.
De exemplu, FITOTERAPIA, sau terapia cu plante e cea mai buna, mai frumoasa si mai eficienta.
Trebuie sa faci cursuri, cauta pe net, te inscrii la ele, primesti o diploma sau un certificat care sa ateste prezenta ta la acele cursuri.
Sau poti face medicina si mergi pe medicina naturista.
Dar trebuie sa inveti plantele, nu te vor invata ei chiar totul. Ca sa iti dai seama despre ce e vorba in fitoterapie, daca asta e ramura pe care o doresti, iti recomand cartile Mariei Treben:
"Sanatate din farmacia Domnului"
"Plante medicinale din farmacia Domnului"
"Vindecari".
Sunt cele mai frumoase si mai complexe carti, altele asemenea lor nu am descoperit inca.

Sper ca te-am ajutat!
O zi frumoasa!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Pentru a fi vraci ai nevoie mai presus de orice, de tupeu

Sper ca te-am ajutat!
O zi frumoasa!