| Preda_Constanta_1977 a întrebat:

Cum pot gasi o persoana din alta tara daca am poza?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cam... aproape nici cum, doar dupa o singura poza.
Exista zeci de sosii pentru orice persoana, care-i seamana aproape perfect, si pe viu.
Pe poze pot fi mii de asemanari, iar daca poza este manipulata (de exemplu prin Photoshop sau alte programe de prelucrare), atunci mii de persoane pot semana cu variantele de prelucrare posibile.

Vezi ca, si politiile cauta mii de persoane disparute, dar cu sanse tot mai slabe, cum trece timpul.

| FreddieM a răspuns:

Altceva nu ai? Ti-o pot gasi eu dar mai trebuie niste informatii cat de mici, de exemplu numele si prenumele, anul nasterii, eventual profesia, tara unde se afla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Angajezi un detectiv particular. Dar nici asa nu știu dacă te poate ajuta. Fără nume, fără alte detalii.

| venividivici2017 a răspuns:

Lol...eu zic sa ii faci "ADN-ul" pozei.Cam aceeasi probabilitate ar fi apoi ca sa o gasesti!

| mirceakitsune a răspuns:

Adn