| Cazacliu_Paul_1964 a întrebat:

Cum pot gasi un loc de munca cu un salariu mai bun la 55 de ani doar cu liceul si bacalaureat? In prezent cu chiu cu vai am gasit unul de casier la un magazin unde sunt angajat din Decembrie trecut insa castig net doar 1350 lei pe luna plus bonuri de masa, doar circa 1500 pe luna din care nu-mi ajunge pentru intretinere decat tai serios din banii pentru mancare si asta fiind doar eu singur fara familie. Pe internet in afara de lucrator comercial la unele retele de magazine care platesc sclavi salariali nu gasesti nimic altceva fara o diploma de studii superiore. As fi nespus de fericit sa fiu tot "lucrator comercial si casier" la o companie unde se plateste mult mai bine ca Media Galaxy de exemplu insa se pare ca acestea angajeaza doar in circuit inchis si orice intrebare despre cum as putea intra intr-o selectie pentru angajare se izbeste de un zid de tacere din partea lor. Va multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Regret sa-ti spun dar sunt slabe sperante, daca nu ai nici o calificare si mai ales la 55 de ani.
In orice caz te-ai putea interesa si la AJOFM, poate au oferte de munca cu salariu ceva mai mare.

| AdelinaC a răspuns:

Pentru venituri suplimentare poti face freelancering. Poti posta diverse anunturi cu ceea ce esti capabil sa faci si prestezi acele servicii