| UrsuletUUU a întrebat:

Cum pot învața sa dansez? Vreau sa pornesc o carieră din asta. Va rog ajutați-mă

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Poti lua cursuri de dans din orasul tau. Aceste cursuri participa foarte multe la multe competitii in tara sau in strainatate, bineinteles dupa ce devii din ce in ce mai bun/a. Cauta un dans care te caracterizeaza pe tine insuti si urmeaza cautand o clasa de dans.

Succes!

| medicine a răspuns:

Vei incepe probabil sa dansezi natural daca incepi sa cauti muzica braziliana. Cativa artisti pe a caror muzica, din punctul meu de vedere, nu ai cum sa stai nemiscat si incepi sa dansezi involuntar: Jorge Ben, Ney Matogrosso, Tom Ze. Desigur, cautand, la video-uri similare pe Youtube, vei descoperi si pe altii. Aceasta muzica iti va face corpul sa se miste natural, cel putin asa am vazut intamplandu-se cu o prietena care nu stia sa danseze si incepuse sa danseze in mod fluid, foarte natural, doar datorita acestei muzici. In plus este o muzica placuta. Bineinteles, incearca sa te implici in cat mai multe cursuri sau grupuri care danseaza. Da, lectiile ajuta. Poti incepe sa explorezi intai muzica braziliana. Dar incearca multe stiluri, inclusiv baletul, inclusiv dansul contemporan de avangarda.

| andreeatudor a răspuns:

Buna seara,
Ca sa inveti sa dansezi trebuie ma intai sa iei lectii de dans de la cineva profesionist care stie. Si dupa un timp vei sti sa dansezi. o seara frumoasa sa ai