| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a întrebat:

Cum pot sa castig bani cu ajutorul internetului, avand in vedere faptul ca am probleme de sanatate, ma simt slabit si navighez pe internet la biblioteca oraseneasca deoarece nu am internet acasa, nici pe telefon?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca stii o limba straina foarte-foarte bine, spre perfectie, poti traduce filme si seriale.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai cum, este foarte greu, nu te mai stresa, mai rau te imbolnăvesti, familia ta trebuie sa te ajute financiar, dacă au cum, daca nu trebuie sa te descurci tu singur cumva ca nu are cine, internetul nu este soluția.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Este greu sa obtii bani rapid de pe internet.

Cateva idei, nu singurele ar fi:

1. Sa incerci sa obtii bani prin Youtube.

2. Sa citesti revista idei de afaceri de pe net sau de la biblioteca daca exista.

3. Sa cauti idei de startup-uri, sa faci un plan si un produs si apoi sa mergi la crowfunding

| ALGator a răspuns:

Poate ca nu este chiar o strategie buna.
Daca din cauza problemelor de sanatate ("slabit") eviti alte munci mai reale si mai putin sedentare decat "munca pe internet" atunci risti iti faci singur un deserviciu privindu-te de doua lucuri. Primul, ca o munca sedentara nu este aproape in avantalul niciunei problem de sanatate (la toate se recomanda miscare, chiar si o oarece doza de stress). Al doilea, te orientezi economic la o combinatie aproape imposibila: vrei sa cistigi bani pe internet in conditiile in care iti lipseste internetul.
Sanatate si inspiratie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea se poate ca sa fiu sincer. Ori esti programator si lucrezi in acea companie, ori web developer, ori te ocupi task-uri de la diferiti angajatori acasa, dar iti trebuie net in permanenta acasa + sa ai studii medii-superioare. In ziua de astazi castigatul banilor pe internet nu prea mai este posibila.