| AvalohAlyn a întrebat:

Cum pot sa devin medic/doctor dar sa nu fac facultatea de medicina? Gen medic homeopat, naturist etc.
Ce trebuie sa urmez și cum, in Romania?
Mai multe detalii?

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu prea ai cum. Vrei sau nu, tot trebuie sa o urmezi daca vrei sa iti urmezi visul. http://www.umfcv.ro/farmacie,programa-disciplina-homeopatie

| Vikaa a răspuns:

Fara ea nu ai cum sa ajungi.Ca sa fi naturist ai nevoie de farmacie, gandeste-te bine la ce vrei sa faci, am abandonat medicina pentru ca simteam ca nu mai pot, m-am axat pe o facultate mai usoara.Pentru ceea ce vrei tu, ai nevoie musai de medicina.