| Hoca_Raul_2000 a întrebat:

Cum pot sa devin profesor de canto? Cum sa-mi deschid un studio de canto?

3 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Prima data trebuie sa studiezi canto. Mult. Si teorie. Apoi, mai adaugi ceva pedagogie.
Ce intelegi prin "studio de canto"?

| Hoca_Raul_2000 explică (pentru Demidol):

Studierea atat vocii cat si tehnicile! Am invatat...dar vreau sa mai aprofundez. Voiam sa zic ca vreau sa imi deschis un salon sau o camera in care acolo sa invat pe altii..sa fiu profesor particular.trebuie acte? sau ce?

| Demidol a răspuns (pentru Hoca_Raul_2000):

Ca sa poti invata tu pe altii, trebuie sa fii perfect. Mai invata si apoi vezi. Da, trebuiesc acte. Multe acte.