| Seby88 a întrebat:

Cum poti fi agent de politie canina sa lucrezi cu cainii de exemplu?

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

De multe ori, cand iti superi seful esti trimis la divizia canina big grin Este un loc de care se cam feresc agentii de politie.

| 9Florin9 a răspuns:

Iti trebuie multe studii, cursuri si examene.

| Seby88 explică (pentru 9Florin9):

Ce fel de cursuri si unde mai exact?

| 9Florin9 a răspuns (pentru Seby88):

In primul rand : Iti trebuie un fel de academie de politie, asta este o scoala speciala si mai apoi trebuie sa intri pe ramura asta de politist de caine, la o alta scoala. Daca porti ochelari, depinde ce dioptrie, ca sa poti sa intri acolo.

| Pitbull41 a răspuns:

În primul rând trebuie să intri in poliția română prin Academie. Până să ajungi ca să faci parte din echipa canină a poliției române, ai mult drum de străbătut. Trebuie să fii învățat cum să dai comenzi unui câine, trebuie să știi ce semnifică fiecare stare pe care o are câinele atunci când simte droguri sau explozibil, depinde ce pui de câine vei avea și pe ce parte îl vei dresa, pentru ca tu o să îl dresezi de mic puiuț. Pana devine câine adult deja trebuie să știe toate comenzile pe care îi le oferi, trebuie să fie învățat cu tine ceea ce va dura aproximativ 9-12 luni până când câinele începe să asculte doar de tine si doar de la tine sa primească comenzi partener