| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa caut jobul dorit?

Rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| FreddieM a răspuns:

Trebuie sa fie ceva care cu adevarat sa iti placa. Poate tu nu stii, dar acolo exista ceva si crede-ma ca te va ajuta foarte mult. E cam imposibil sa nu exista un job/meserie in domeniul pe care ti-l doresti, sau sa aiba legatura cu pasiunea/dorinta ta. Dupa cum stii, cel mai bine e sa faci ce iti place. Degeaba ai bani daca esti nefericit cu jobul tau. Chiar daca o sa castigi mai putin, macar fa-i ce iti place, deoarece va compensa. Trebuie sa te gandesti bine, sau eventul asa faci o lista cu lucrurile pe care ai vrea sa le faci/sau cu lucurile care iti plac(pasiuni) si sa cauti joburi in domeniul respectiv. Google e plin de informatii, iar daca nu gasesti in romana, poti cauta in limba engleza, si adaptezi pentru Romania. Iti urez bafta!

8 răspunsuri:
| FreddieM a răspuns:

In acelasi mod in care companiile cauta specialisti ca tine. Ei cauta un angajat, tu un job. Ce stii sa faci? iti dau eu o mana de ajutor, pe bune.Ma pricep sa fac tipul asta de investigatii, cautare joburi, adrese, persoane. Da-mi de stire, vin cu rezultate garantat.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Pe diferite site-uri sau plimbându-te prin oraș

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Citeste inca o data intrebarea

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Care job? Adică ce job îți dorești?

| KaanNoah a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Pai nu stie si vrea ajutor. Ce nu intelegi?

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Da

| RAY a răspuns (pentru KaanNoah):

Corect

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru RAY):

Gândește-te la pasiunile pe care le ai. Întreabă-ți prietenii ce job ți s-ar potrivi, dar nu te lua după prieteni/familie, poate nu vei reuși să te simți „împlinit".
Gândește-te la toate pasiunile tale și încearcă să-ți dai seama ce job ți se potrivește.