| Dhdhbfbc a întrebat:

Cum sa devii un dj bun si popular la petreceri și evenimente de genul? Gen sunt dj intr-o discoteca si vreau mai mult, chiar imi place mult... ce scoala de dj ar trebui să urmez? Nu imi ziceți de facultate si așa că asta e pe lângă servici.

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Nu sunt 100% sigur dar pagina data de colegul s-ar putea sa aparțină băieților de la DJ Project.
Citisem mai demult ca au pus bazele primei scoli de DJ din România.
Iar dacă te uiți în partea de jos a paginii, apare Timișoara și București.
(Timișoara e locul unde au locuit, și unde au început proiectul muzical)
Însă nimic nu e gratis, oricine ar fi în spatele acelei firme.

| cuvant a răspuns:

Pe langa a face aceste scoli trebuie sa asculti muzica, sa studiezi putin ce le place oamenilor si sa creeezi.
Creaza muzica iar cand ai posibilitatea pune sa vezi feedback-ul. Poti incerca cu Youtube si sa dai oamenilor sa asculte muzica.
De asemenea cauta forum-uri unde sunt alti DJ si vezi discutii dintre ei. Pune demo-uri sa primesti comentarii de la ei.
Promoveaza-te si la alte discoteci chiar daca la inceput pretul e mic sau chiar deloc... Cu cate te faci mai cunoscut si lumea ii place vestea se va duce din gura in gura.

| Frank51 a răspuns:

In principiu daca vrei sa fi mai popular, pe lângă locul de munca poți să îți cumperi și tu un echipament pentru evenimente mici, te costa maxim 2500 lei, dacă ești bun, pe viitori cumperi unul mai profi si să știi că ies foarte mulți bani din evenimente, plus ca ai acoperire mare si devi foarte cunoscut.