| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa iau permisul de conducere din prima?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Daca vrei sa te sinucizi, sau sa te mutilezi pe viata, sau daca vrei sa-i omori (si) pe altii, sau, de asemenea sa ii bagi in spital..., se rezolva repede daca ai bani... Ii dai cui trebuie si gata... ai permis! Dar, gandeste-te, e bine asa? Mai bine invata sa conduci, invata legislatia, nu ai cum sa nu iei daca te pregatesti foarte bine! Gandeste-te, e viata ta in joc! Mor, din pacate, si oameni cu experienta la volan... Nu te gandi la cat de bine dai intr-o masina..., da, e frumos, ( si eu am permis, pe care, apropos l-am luat "din prima", cum zici tu, insa am invatat de mi-au sarit capacele!) dar trebuie sa inveti sa conduci, sa stii regulile de circulatie...si, mai ales sa fii cu ochii in patru la unii care isi "iau permisul de conducere din prima"... (intelegi tu aluzia subtila...) Invata! Mult succes!

116 răspunsuri:
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Ce fraieri sunt astia de tiau lasat sfaturilaughingdoar anemona are capu pe umeri:*
ce iti tr invatat cand ai baniilaughingdai cativa banuti si gata s-a rezolvatwinkingsala e importanta in rest cand dai orasu pai sa intrii si intrunu de trece pe trecerea de pietoni si tot il iei daca ai dat baniihee hee

Răspuns utilizator avertizat
| gianina a răspuns:

Invatand...laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu poti invata suficient mai bine las-o balta... s-ar putea sa omori pe cineva...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu multa grija invata invata si iar invatawinkingwinkingoh go on:-J

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu, mai intai faci scoala, cu un instructor bun big grin. Din scoala aia faci doar Orele de condus, restul :legislatie si alte porcarii cica obligatorii dai 50 ron maxim si ai scapat de ele, in cazul meu doar 10. Termini frumos scoala de soferi, te duci in piata, magazin, librarie, chiosc sau ce vrei tu. Iei una bucata carte cu detoate, legislatie, mecanica, regulamentul, s. a. m. d. Si desigur un dex ar fi bun langa tine.
Te apuci mai intai de invatat asa, din legislatie/regulament, numai sanctiunile, limite de viteza si cam atat, adica ce e mai important. happy daca inveti tot o faci degeaba ca oricum nu intelegi o iota.
Bun acum de apuci sa inveti toate indicatoarele, semne si alte porcarii, sunt suficiente intrebari care contin astea.
Bun acum te apuci frumos de intrebari, rupi mai intai raspunsurile de la sfarsit, si paginile alea facute special pentru ati face mai usor invatatul, ma refer la paginile unde sa scrii raspunsul (nu stiu momentan cum sa ii spun am un lapsus)
Faci din prima toate 1471 de intrebari cate sunt, fara sa te uiti la raspunsuri, si fara sa faci jocul ala "ala bala portocala asta e", daca stii bine daca nu iarasi bine.
dupa ce le-ai terminat verifici cate ai gresit, la mine au fost in jur de 500 gresite
Acum la cele care le-ai gresit te uiti la raspunsuri vezi care sunt si le citesti pe fiecare in parte de 2 ori cu raspunsul corect. DUpa care le iei fara raspunsuri pe alea gresite
si le faci, daca din cele gresite, dupa ce ai facut asta gresesti 5-10% inseamna ca esti deja zeu happy
Dexul iti foloseste cand nu stii ce inseamna un cuvant (in general la mecanica e ff folositor) daca inveti si ce inseamna intrebarea aia iti va ramane in minte.
Pentru sfarsit inainte cu 2 zile sa dai sala mai faci o data intrebarile sa fii sigur pe tine ca iei, daca din alea 1471 de intrebari gresesti maxim 60-70 ai sanse 90% sa iei sala din prima.
La mine asta ma costat 6 zile de invatat cate 6, 7 ore pe zi, saptamana respectiva nu am fost la nici un curs laughing special pentru a sta sa invat pentru carnet.

Traseul e simplu dai bani si il iei happy, asa am vrut sa fac si eu ca nu mai condusesem de mult, dar m-am gandit mai bine si am zis, de ce sa nu dau eu un party de bani asta ca am luat carnetul, asa ca am impruputat o dacie 1310 de prin 90, am luat un prieten cu permis si am mers la tara (de obicei la tara nu te intreaba nimeni de sanatate si in cele mai multe cazuri se nimereste sa fie neam etc, mai pe scurt esti la volan fara carnet nu prea ai ce sa patesti daca ii cunosti ) Bun cu masina aia, desi am facut scoala pe un logan cu servo... va da-ti seama diferenta, m-am pregatit, curbe, parcari, mers cu spatele, mers cu spatele, mersul in rampa, si tot ce am considerat ca este necesar sa exersez.

Dupa toate astea vei fi sigur pe tine si nu prea ai cum sa il pici.
Eu unul am luat de prima data si sala si traseu, singura spaga data a fost la scoala de soferi ca sa nu mai fac legislatia aia inutila si ce mai trebuia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asigura-te in primul rand ca iti doresti acest lucru! daca esti sigur ca vrei sa mergi mai departe, invata din toate domeniile care le impune in special mecanica si mai nou sa stii chestii cu poluarea, esapament...totul e sa inveti si sa nu-ti scape niciun amanunt.succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sal...fratilor...nu aveti putina minte deloc.pe bune am citit asa spuse de voi...pe aici. dar am ramas mask! mult noroc la parchet

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fratilor eu am dat ieri sala si am luat cu 26 (pe cuvantul meu de onoare), cand mam ridicat de pe scaun ma luase ameteala. Degeaba citescti cartea de 2, 3, 4, 5 ori pentru ca u poti sti cartea pe derost si poti foarte usor sa pici. Eu am citit cartea odata iar apoi am citit ce mi s-a parut mie mai important printre randuri si am facut cateva chestionare pe net asta e tot. Va urez bafta tuturor

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invatand
fiti atenti si sa luati?/

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce site ati folosit pe net pentru intrebari? adica care e bun

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invatand.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da spaga happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

CRED SA INVETI

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dap

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum pot sa iau permisul de conducere fara sa dau exsamen

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invatati dar bine de tot

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invatand

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dau cu bani, cu bani, cu bani, si mii cumpar pe dusmani!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invata legislatia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Costa 2000 RON, cumperi o camera VGA care se plaseaza in ochelari de vedere sau in nasturele de la imbracaminte + o microcascã. = AI FOST DECLARAT ADMIS!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca credeti ca cu bani relzolvatzi tot il luatzi din prima si punetzi in pericol oameni nevinovatzi punandu-te pe tine in primul rand in pericol mai degraba daca tot ai bani angajeaza-ti un sofer cu experientza si gata daca nu esti in stare sa invetzi ...scurt

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invata..citeste de cel putin 2 ori legislatia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu. Inveti semnele si faci cateva chestionare, si dupa aia iti rogi un prieten/ruda/coleg sa mearga cu tine pe "aratura" sa te invete sa conduci si eventual sa faci manevre/scheme. Iti poate explica el legislatia. Inveti cel mai usor cand iti spune altu. Chestionarele nu le face singur pentru ca o sa ai tentatia de a trage cu ochiul la raspunsuri.