| dogmaticul a întrebat:

Cum sa te prezinti la un interviu de angajare? Ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

In ceea ce priveste vestimentatia, sa nu exagerezi.Nu te imbraca nici prea extravagant dar nici la patru ace.Cat mai lejer, decent si cu bun gust.Nu incerca sa impresionezi prin exagerari, fii sincer, integru, vorbeste cu dezinvoltura, priveste-l in ochi pe intervievator si inceraca sa eviti cat mai mult posibil raspunsurile :"nu","nu stiu","posibil".etc.La sfarsit, manifesta interes fata de firma, pune intrebari legate de companie, de genul: cati angajati are firma? Care sunt obiectivele pe termen lung ale acestui departament? In ce fel voi fi eu evaluat/a dupa ocuparea acestei pozitii? Ce posibilitati de promovare am de pe acest post si in cat timp? Si foarte important: Sa ai un cv la tine, foarte bine pus la punct.

3 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Din proprie experienta, in multe cazuri vin la interviu persoane cit mai decent imbracate, cu un comportament cit mai adecvat locului de munca, cit mai punctuali posibil, incearca sa fii cit mai deschis in conversatie, nu incerca sa te lauzi si sa faci cine stie ce afirmatii, incearca sa fii tu insuti.Bafta.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te imbraci serios.curat si elegant pentru o prima impresie buna.sa te prezinti inainte de ora fixata, sau sa fii punctual.de preferat prima varianta.sa discuyi tate detaliile de angajare, acte carte de munca, posibilitati de avansare, legalitate.siiii...in conditiile actuale de criza nu intrebi de salariu. ti-l va spune patronul sau persoana desemnata sa-ti ia interviul. daca reusesti anuntama.succes.