| alondrakiss a întrebat:

Cum sa te prezinți la un interviu?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Esti fata?
Intr-o camasa si o fusta office cu tocuri joase. Nici prea timida dar nici impertinenta in vreun fel. Zambeste sincer, fii deschisa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Spalat, aranjat, deschis la nou si hotarat

| GabiDumitrescu a răspuns:

O fac pe candidatul si ma strecor printre cei care asteapta. Incep sa vorbesc de-aiurea de ce nasoi sunt patronii la noi si ce prost platesc, despre cum ma astept sa frec menta si sa trag teapa sefului, si bag in seama care-cum ce zic. Nu de alta, dar eu as fi ala care IA interviuri, nu cel care le da. happy

Răspuns utilizator avertizat
| sir sanjei a răspuns:

In primul rand conteaza unde mergi la interviu.
Daca mergi la o multinationala, e bine sa fii imbracat decent, nu foarte lejer dar nici la costum, un jeans cu o camasa sunt foarte ok.
De obicei la multinationale nu se pune accent pe tatuaje sau cercei, conteaza ce stii sa faci si cat esti de pregatit.
Daca mergi la un interviu pentru un serviciu care implica lucrul direct cu oamenii, ar fi bine sa ai o prezenta cat mai placuta, imbracat decent, par aranjat, manichiura ok, si sa fii curat.
Daca respecti cele de mai sus esti ok.
Cel mai important lucru este sa fii pregatit pentru acel inerviu.
Inainte de a merge la interviu, intereseaza-te cu ce se ocupa firma, aria de activitate, intereseaza-te din mediu online despre cat mai multe aspecte ale firmei.
La interviu sa nu iti fie teama sa pui intrebari, vorbeste deschis, daca nu ai experienta in munca prezinta-le alte reusite ale tale pe plan scolar sau personal, daca crezi ca jobul respectiv te intereseaza arata-te interesat.
Nu fii lingusitor, nu fii timid dar nici arogant.

Răspuns utilizator avertizat
| LawlietL886 a răspuns:

Cât de elegant posibil. Dacă ai tatuaje pe brațe ia-ți o cămașă cu mâneci lungi. Să nu se vadă. Dacă ești bărbat nu trebuie să vii cu părul vopsit și fără cercei. Să faci o impresie bună. Baftă!

| asdfgsgj123 a răspuns:

Imbracat frumos la costum si cu parul dat pe spate happy