| BeingSelfless a întrebat:

Cunoaște cineva agenții pentru locuri de muncă, destinația către India, din Romania sau internaționale?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

India? Doamne fereste!
Acolo se traieste intr-o mizerie cumplita si plina de boli, si tu vrei sa te duci intr-o tara din lumea 3-a?
Cand ei sunt disperati sa ajunga in lumea noastra, sau oriunde in lume, unde este mai bine, mai curat mai civilizat si mai sanatos decat in India.
Alege orice tara din lume dar niciodata India, ca-i sub orice critica de mizerie si saracie.

| BeingSelfless explică (pentru Violleta2022):

Nu-i treaba ta ce fac eu. Am interesele mele, si clar nu implică ce părere ai despre un loc sau altul. Așa este un talent la noi, românii, să vorbim despre alte prostii, dar nu subiectul în sine. În ultimul rând, mai documentează-te despre diverse locuri din lume, aparent nu știi nimic. Fiecare loc din lume are uscăturile sale și locuri decente și de lux. Aș prefera mai bine să nu răspunzi, decât să spui asemenea prostii.

| helpforyou a răspuns:

Din india vin oameni la munca, nu se duc.

| BeingSelfless explică (pentru helpforyou):

Da, știu, sunt eu mai altfel...

| helpforyou a răspuns (pentru BeingSelfless):

M-au uitat pe net si nu am vazut nimic. Dar vorbesc cu cineva din afara sa vad ce zice.

| MadoarenPuya a răspuns:

Uita-te pe situ web Europe language jobs punct com, sunt multe care cauta dar trei sa știi măcar engleza. Nu te aștepta la mai mult de 1k euro pe luna, mulți oferă relocare ecc ecc
Teleperformance cauta în orice țară, black pen cauta in sud Africa, live Sales agents in India, speak it cauta în Grecia, Sitel group in Portugalia.
Sincer in companiile astea nu-ți convine sa stai mai mult de 3 luni.