| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Daca ai media de intrat la liceu 7, 50 ai sanse sa intri la un liceu ok? Jean Monet, Spiru Haret, Econimic(Imi doresc mult aici)Traiesc in Ploiesti puteti cauta pe Youtube despre licee

3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu prea, e mica media. Dar sa stii ca nu are relevanta liceul, conteaza sa inveti.

| IonutR1 a răspuns:

Media asta nu poti spune ca e mica, nici ca e mare deoarece acest lucru se v-a hotara dupa examen. Deoarece in fiecare an se da diferit acel test nu poti stii cat de mari vor fi mediile. De exemplu, anul trecut cu nota 7.6 puteai intra la licee teoretice de prestigiu, iar acum 2 ani trebuia sa ai 8 si ceva. Deci cu media asta ai sanse sa intri la licee ok, nu la Mate-info, dar la ceva ok laughing Eu iti urez mult succes la examen si sa iei o nota cat mai mare! Multa bafta!

| Notmyaccount a răspuns:

7.5 e medie mica pentru un liceu bun. Sigur, nu ajungi cu media asta nici la tehnologic, nici la profesionala, dar nici nu esti recunoscut ca elev bun. Cu media asta ai face un liceu de mana a 3-a, poate chiar mai jos in judetul meu, dar daca tu te complaci in situatia asta, e ok. Multa bafta la examen!