| anonim_4396 a întrebat:

Daca am ambliopie pot merge la Academia de Poliție la facultatea de drept?
Urmează să mă operez de dioptrii și practic nu voi mai avea alte probleme.

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Daca stii sigur ca se rezolva cu operatia, da, poti merge, cu conditia ca la sustinerea admiterii, la probele date acolo, sa fi in forma maxima si fara astfel de probleme. Depinde de operatie si reusita operatiei. Daca ai avut o operatie de apendicita cand era mai mica, te afecteaza cu ceva la niste teste fizice mai tarziu? Nu. Cam asa e si cu problema ta.

| ancaval a răspuns:

Ai putea să suni și să întrebi, nu știu sigur, dar nu ar trebui să fie o problemă prea gravă. Adică din punct de vedere medical, da, e o problemă serioasă. Sper că operația va fi făcută unde trebuie și de cine trebuie. Ai grijă!

| Donsavas a răspuns:

Da,poti