| Ionutjohhny a întrebat:

Dacă am hernie de disc pot sa iau proba medicală la poliția de frontiera?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te va afecta pe parcurs daca, prin absurd, treci de proba medicala si cele sportive.

| Heyal a răspuns (pentru darrio2007):

Salut, cum ar putea afecta? Si care ar fi consecintele? Multumesc

| darrio2007 a răspuns (pentru Heyal):

Dureri la efort, amorteala, slabiciune in a ridica si transporta lucruri.

| Heyal a răspuns (pentru darrio2007):

E posibil. Vi se pare normal ca pentru un post de birou, unde nu au fost probe sportive (doar testele specifice + psihologic) sa conteze acest aspect? Cu atat mai mult cu cat individul este recuperat medical. As fi inteles respingerea daca era si proba sportiva pentru incadrarea pe post. Dar dupa ce trece toate examenele si ramane singurul candidat la final, sa fie eliminat pentru un motiv pentru care oricum nu s-a considerat necesara organizarea unei probe specifice de testare a capacitatii de lucru… mi se pare dintr-o alta lume.

| mi25 a răspuns:

Nu!

| mi25 a răspuns:

Daca scapi la examen, pe timpul scolii sau serviciului vei fi indepartat din sistem ca inapt medical.

| catalin09023 a răspuns:

Salut, consultă baremul medical.
Link către barem medical: http://www.monitoruljuridic.ro/......62253.html