| bombita a întrebat:

Dacă am hipotiroidism (reglat prin tratament) nu trec vizita medicala la armată? Mulțumesc!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cauta pe aici: http://bit.ly/2G2qKdn

| bombita explică (pentru Salontanul):

Tocmai acolo am văzut dar nu prea m-a lamurit. Mulțumesc oricum

| Salontanul a răspuns (pentru bombita):

La punctul 99 scrie de hipotiroidism. La punctul 103 zice si de alte boli endocrine la latitudinea medicului. Ar fi bine sa vorbesti cu un medic.

| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca nu...
Dar problemele de tiroida se ajusteaza cu sport, ffffff mult sport si activiate fizica si mancare fffff sanatoasa.

| bombita explică (pentru Violleta2022):

Atâta timp cât dau la armată cu siguranță fac spor, altfel nu pot trece proba sportiva