| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Daca am media de admitere liceu 7, 50 pot intra la unul dintre liceele:
-Economic
-Nichita Stanescu
-Jean Monet
-Spiru Haret
Locuiesc in Ploiesti
Ca materii de baza romana si engleza

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred. Cel putin la economic se intra cu medii foarte mari.

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Violleta2022):

As avea sanse la Spiru Haret sau Jean Monet? Sunt bune liceele?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Da, sunt licee foarte bune, dar se intra cu medii de peste 8.50

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Violleta2022):

Cu 7.50 ai idee la ce liceu as putea intra? Sa fie liceu

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Cauta fiecare liceu in parte si uita-te la mediile de intrare din anul precedent. Multe din ele au listat online aceste medii.

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Violleta2022):

Am vazut ca a intrat cineva pe uman la electronica si automatizari la spiru si la folologie(tot la spiru) cu 7, 50.Am sanse? Nu sunt moldomean sau negru

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Nu vad legatura cu moldoveanu sau negru... ca nu-i discriminare rasiala, etnica sau rasism.
Depinde in finald e media de anul asta! daca vor fii mai multe cereri la aecl liceu si mediile vor fii mai mari, atunci va trebuiis a te conformezi.
in orice caz, mai ai 1 semestru si posibilitatea sa inveti zi de zi si ore lungi in weekend ca sa ajungi la medie de peste 8.50, cu sanse mari, sa intrii la un liceu bunicel.