| Trăie a întrebat:

Daca am terminat filologia ce din facultati pot alege?

Răspuns Câştigător
| GoldandSilver a răspuns:

Pai cele mai bune facultati pentru filologie sunt: litere, drept, istorie,geografie, psihologie,filosofie,st. politice,jurnalism,limbi straine,etc. Daca nu iti place nici una dintre ele ai putea face ceva in legatura cu biologia,chimia, fizica, matematica, TIC, dar vei avea nevoie de pregatire.Stiinte sociale mi se pare mai bun deoarece faci mai multa matematica, nu te omoara cu limba latina si cu limba romana in schimb te ajuta la istorie, geografie, socio-umane mai mult decat la filologie iti spun. Funda?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti alege orice facultate, in functie de preferintele si calitatile tale, important este sa reusesti la admitere.