| XxKAMELIAxX a întrebat:

Daca as vrea sa ma angajez de cand am 16 ani..cum as putea? Ce servicii NORMALE, REPET NORMALE as putea face? As vrea sa fiu avocata si sora mea vrea sa fie actrita in America dar pentru asta ne trebuiesc mai multi banuti..deci?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Ai inceput gresit.
In primul rand e nevoie de vointa, memorie "de elefant", inteligenta si putere de studiu, mai ales in cazul tau. Pentru actorie trebuie sa ai talent cu carul, altfel nici macar in tara nu te remarca nimeni.
E adevarat ca banii pot sa ajute la deschiderea usilor in ambele domenii, dar posturile castigate in acest fel, se pierd la fel de repede cum au venit, plus ca in cazul unui avocat, poti nenoroci vieti. Asta iti doresti, sa ai suflete pe constiinta, fie ele mai mult sau mai putin vinovate? (in momentul in care cineva devine clientul tau, tu trebuie -pe orice cale legala sa demonstrezi ca nu e vinovat, sau ca e doar partial vinovat de acuzatiile ce i se aduc).
Sa lucrezi la 16 ani presupune sa neglijezi scoala, si nu e recomandat.
In Germania poti lucra de la 16 ani, dar nu sub orice forma, doar ca practicant atunci cand faci o scoala de meserii.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe la Mc si Kfc ca sunt cam singurii care angajeaza minori... si nici aia nu prea.

Si nu vreau sa va stric visul, dar nu va trebuie mai multi banuti pentru a deveni actrita in SUA, va trebuie ENORM de multi banuti

Răspuns utilizator avertizat