| Daryusxz a întrebat:

Daca cineva intra pe data de 1 la ora 7:00 sa zicem cate ore va face intr-o luna cu 30 de zile la urmatoarele programe? 1) 12/24 12/48. 2) 24/48.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

E grea matematica.
Ia un calendar, o foaie și un pix și te lămurești.

| Daryusxz explică (pentru Bondarel99):

Esti prost? Nu am chef de aia am intrebat aici. De ce comentezi aiurea? Daca nu e asa grea de ce nu ai facut tu asta, iti dadeam o funda sa te stergi la nas cu ea. laughing

| Bondarel99 a răspuns (pentru Daryusxz):

Ce sa zic, și fără chef și fără creier, trebuie sa fie trist pentru tine...

| Blueeyes35 a răspuns:

Nu ai întrebat corect. Data de 1 poate fi Duminică sau Luni iar calculele sunt total diferite.
Calculul general ar fi un minim de 168 - 176 de ore, excluzând Februarie care e mai scurtă.