| Pelinar_Angelica_1997 a întrebat:

Daca dai la liceul de arte poti dupa sa faci facultatea de psihologie?

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Foarte bine faci! iti recomand psihologia cu caldura(cea practica, daca iti place)
Cauta sa ajuti oameni de pe acum, cand si cum poti, sa te obisnuiesti sau sa vezi cum este. Cauta sa vorbesti cu oameni despre probleme pe care tu le-ai depasit.
Invata bine la logica, psihologie(invat-o bine inca din a 10-a), filosofie. Te va ajuta in cariera. Du-te la olimpiada de psihologie chiar si daca esti trecut de a 10-a sau nu mai esti la liceu. Te va ajuta mult. pana atunci, invata romana foarte bine si du-te la concursuri de romana. Un psiholog bun, trebuie sa isi cunoasca gramatica foarte bine iar literatura te va dezvolta mult ca psiholog. Liceu de arte e grozav. axeaza-te atat pe desen cat si pe muzica, daca poti. e bine sa faci cat mai multe in viata! succes! p.s Eu sunt psiholog, imi poti scrie daca doresti

| Pelinar_Angelica_1997 explică (pentru Donsavas):

Mulțumesc!

| Donsavas a răspuns (pentru Pelinar_Angelica_1997):

Iti multumesc si eu pentru apreciere!

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Da, da, Donsavas e psihologul lui peste, pe https://www.tpu.ro/......e-tratare/ a marturisit ca nici macar n-a absolvit psihologia.

| Bernardus a răspuns:

Poti sa dai la orice facultate indiferent de liceu, chiar daca ce inveti la liceu te ajuta la admitere. Dar in principiu ca sa intri la facultate trebuie numai sa iei un examen

| BrokenAngels a răspuns:

Nu conteaza la ce liceu intrii, poti intra la orice facultate!

| Mascarici07 a răspuns:

Poti sa dai la orice facultate. Atata timp sa stii testul de admitere, daca exista.

Love you.