| PrESeUS a întrebat:

Daca doar ce am intrat pe salariu stiti ceva, iti poate oferi banca un credit de nevoi personale?

Răspuns Câştigător
| DenisIonut01 a răspuns:

Trebuie sa ai vechime de 3-6 luni, daca iei ceva in rate de la magazin si faci astfel credit, ai sansa mai mare sa iti acorde

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa ai o vechime in munca de 3- luni, depinde de fiecare banca.

| Catrice a răspuns:

Abia la anul.

| DenisIonut01 a răspuns:

Ferestete cat poti de mult de brd si brd finance! Daca vrei sa scapi de ei vor fi ca râia.

| Couragebv a răspuns:

Dupa 6 luni happy

| SingPlicti a răspuns:

Poti incepe sa iti platesti creditul de pe acum. asa ca luna de luna pune deoparte cam 30% din salar pentru ce vrei sa cumperi. si fara scuze ca daca e rata nu ai avea scuze. deci lunar la fiecare 1000 lei iei 300 (cel putin) si ii pui intr-un plic sau alt cont si gata. in feluyl asta scapi si de dobanda.
in general nu recomand creditele de consum

| Mariusz007 a răspuns:

Dupa 3 luni lucrate si contract pe nedeterminat! Si cred, totusi, ca trebuie sa fii si trecut de 20-22 de ani, nu stiu exact varsta!