| SingleForOne a întrebat:

Dacă este posibil să devin manager de magazin, ideal ar fi să urmez facultatea de Administrarea Afacerilor?
Dacă urmez facultatea de contabilitate sau de marketing, nu s-ar potrivi?

2 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Nu, de ce ai urma o facultate de genul? Crezi că dacă chiar învățai ceva mai erau profesori acolo? Profesorii de la acea facultate daca ar fi avut afacere nu ar mai fi avut timp să îi învețe pe alții despre asta. Știu pe cineva ce a făcut astfel de facultate, și nu a rămas cu nimic, fiindcă nu i-a trebuit și îți spun și de ce, pentru că lumea se schimbă, nu poți face aceleași idei de afaceri ca și cum ar fi prima data facuta și originala. E o pierdere de timp, mai bine sa faci practica sau cel mai bine ar fi sa stai pe lângă ai' mai mari din domeniu pentru a fura de la ei cum se face, poți face asta prin a ii fi chiar și ajutor la orice, numai sa stai cat mai mult pe lângă el.

| Design2021 a răspuns:

Nu ai nevoie de facultate, poti deveni manager de magazin, pur si simplu daca depui un cv si ai experienta in domeniu.

Sau daca lucri bine la magazinul respectiv si incet, incet esti promovat tot mai sus.

Sau daca nu ai toate astea de mai sus si ai pile laughing