| anonim_4396 a întrebat:

Daca esti agent de politie, prin ce metode poti ajunge ofiter? Ce examane se dau, daca se dau si mai pe scurt ce proceduri sunt?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Faci raport si te duci si dai examen pana intri la academie! Godina, ala care se lauda ca a scris carti, a dat de doua ori si n-a reusit.

| Celcestietot a răspuns:

Intri la Academia de Politie sau la Facultatea de Drept.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Prin doua metode:
1. Urmezi Academia de politie la ff - aprobarea sefilor si examen de admitere.
2. Facultate care se cere pentru anumite functii si se ocupa atunci cand sunt vacante.