| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ești judecător de civil și penal, cât timp liber ai pe săptămână?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sambata si duminica. In rest depinde de numarul de dosare si cat de complexe sunt. Un judecator intra pe la ora 09:00 si iese cand se termina. In rest mai trebuie sa si citeasca acele dosare sau sa vada noutatile la dosarele vechi. Partea proasta este ca n-o prea fac asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Atata cat iti este programul, de la 9 la 17, cum lucreaza toata lumea la birou.
Dar ca sa ajungi un judecator foarte bun, mai ramai in birou si lucrezi, ca asa fac toti care isi construiesc cariera, lucrand dublu ore, sa faca fata situatiei si pozitiei pe care sunt pusi.