| madalinfindrihan a întrebat:

Daca eu am media de admitere 6.74 si vreau sa ma transfer dupa primul semestru sau dupa un an la un profil cu ultima medie 7.10 o sa pot?
Va rog răspundeți.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus nu te poti transfera decat dupa terminarea cl. a IX-a, atunci se va lua in considerare media de promovare a clasei, aceasta trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi.

| InVisible99 a răspuns:

Trebuie sa ai media mai mare decat ultimul din clasa unde vrei sa te muti.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu te poti tarnsfera la un alt profil daca ai media mai mica decat ultima medie acceptata la acel profil.
Trebuie sa ai 7.10 sau peste media asta.

Din pacate, indolenta anilor precedenti, te pune acum pe ultimul loc, intr-un liceu prost. Alegerea ti-a apartinut, atucni cand ai ales orice altceva, in loc sa inveti si sa iei note mari.

| Luizaaa a răspuns:

Dacă vrei să te transferí la un liceu cu medie mai mare trebuie să înveți foarte bine pe primul semestru. Nu te lasa influențat de alții, că după, faci ce vrei. Eu te sfătuiesc să înveți mereu, pentru că vei regreta mai târziu. Deci trage tare în primul semestru și ai șanse mari. Succes!

| Alexandru_Dascalu_1980 a răspuns:

Nu cred ca vei putea pentru ca iti v-a trebui media de admitere peste 7.