| Daiana7271 a întrebat:

Dacă eu la liceu mă duc la profilul "Științe ale Naturii" nu mă mai pot face polițistă? Trebuie neapărat la uman? Adică contează liceul (profilul)? Sau doar facultatea?
P.s daca am greșit categoria mă scuzați,nu îmi ștergeți întrebarea, am nevoie de un răspuns.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conteaza putin profilul la admitere si chiar in facultate. Este bine sa urmezi liceul pe profil de filologie sau stiinte sociale. In rest, in principal, trebuie sa ai diploma de bacalaureat, sa indeplinesti conditiile pentru a candida si sa reusesti la admitere.