| MariusCristianCMC a întrebat:

Daca fac cursuri ca tehnician construcții și lucrări publice ce pot face si ce salariu as avea?
Pot sa-mi deschid o firma de constructii cu cunostintele acaparate la un astfel de studiu?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa terminarea cursurilor de tehnician construcții și lucrări publice vei avea cunostintele de baza necesare pentru urmarirea desfasurarii unor lucrari mai mici de reparatii si constructii.
Dupa cativa ani de lucru intr-un mediu cu constructori, vei mai invata si lucrurile practice, daca ai interes si te implici mai tare.
Firma proprie va merita sa-ti deschizi cand ai deja minim 5 ani de experienta, cand deja cunostintele minim necesare sa conduci singur o lucrare.