| Khizarix12 a întrebat:

Dacă fac facultatea de management cu ce merge bine sa fac in paralel cu marketing sau cu business administration in limba engleză?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Una este suficient/

| vmorghulis a răspuns:

Dacă studiați management, puteți considera să combinați această disciplină cu marketing sau business administration în limba engleză pentru a vă dezvolta abilitățile și cunoștințele în mai multe domenii interconectate.

Dacă alegeți să studiați marketing, acesta poate fi util pentru a vă ajuta să înțelegeți cum să identificați nevoile clienților, să dezvoltați strategii de marketing și să promovați produse și servicii cu succes. Aceste cunoștințe sunt importante pentru a atrage clienți și pentru a asigura succesul afacerii dvs.

Pe de altă parte, dacă alegeți să studiați business administration în limba engleză, puteți învăța despre aspecte cheie ale afacerilor, cum ar fi managementul financiar, planificarea strategică și managementul resurselor umane. Aceste cunoștințe sunt importante pentru a gestiona cu succes o afacere și pentru a asigura rentabilitatea acesteia.

În final, alegerea depinde de interesele și obiectivele dvs. de carieră. Dacă sunteți interesat de dezvoltarea și gestionarea unei afaceri, poate fi mai util să alegeți business administration. Dacă sunteți interesat de marketing, poate fi mai potrivit să alegeți marketing. În orice caz, combinația dintre management și oricare dintre aceste două discipline poate fi benefică pentru dezvoltarea abilităților și cunoștințelor dvs. în domeniul afacerilor.