| Andree0706 a întrebat:

Daca fac facultatea de Radiologie si Imagistica 3 ani si dupa o specializare de 2 ani in tomografie de exemplu, pot fi numit medic specialist sau pot fi ceva mai mult decat asistent radiolog?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vei fi asistent de radiologie cu specializare de tomografie.
Ca sa fii medic specialist radiolog trebuie sa faci 6 ani de facultate de Medicina generala, 4 ani de rezidentiat si, daca vrei sa faci tomografie, 2 ani de supraspecializare in tomografie

| vangaelis a răspuns:

Asistent radiolog, pentru ca sa fii medic trebuie sa faci medicina si dupa 3 ani iti alegi specializarea