| Alex_Vlad_1993 a întrebat:

Daca fac liceul seral dupa o profesionala, mai am sanse sa merg la academia militara?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca ai sanse, bineinteles daca indeplinesti conditiile cerute pentru a candida si reusesti la admitere.

| alessia5158 a răspuns:

Depinde doar de persoana ta! Din practica, este bine cunoscut faptul ca invatatura nu se prea "lipeste" de cei care fac cursuri serale sau cursuri cu frecventa redusa--- dovada fiind promovabilitatea destul de scazuta la bacalaureat a absoventilor acestor doua forme de invatamant liceal.Sansa creste daca, prin studiu individual, depasesti nivelul clasei de seral si-ti vei lua bacul din prima incercare.