| Alexx234qw a întrebat:

Daca fac o facultate de inginerie, mai exact Inginerie Mecanica si Electrica si apoi master și urmez acel modul psiho-pedagogic, pot fi profesor de matematica de liceu?
Sau trebuie doar facultatea de matematica pentru asta?

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Facultatea de matematică în paralel cu modulul 1, pe urmă master în cadrul facultății de matematică în paralel cu modulul 2, după disertație ești prof de mate în liceu.

| Alexx234qw explică (pentru Frank51):

Deci sa inteleg ca cu facultatea de inginierie nu se poate. Dar ce profesor de liceu pot fi cu o facultate de inginerie si acel modul, ai idee? Pot preda vreo materie?

| Frank51 a răspuns (pentru Alexx234qw):

Tic
Informatica
Educație tehnologica

| xerxes1 a răspuns:

Abia daca stii tabla inmultirii si vrei sa fii profesor de matematica?