| Nedelcu_Alex_2002 a întrebat:

Daca fac scola de subofiteri de la Campina si o termin dupa ca-ti va anii de experienta pot ajunge in trupele SIAS trupele speciale?

Răspuns Câştigător
| JayLuckyLuciano a răspuns:

În primul rând trebuie să ai câțiva ani experiență ca polițist în operativ. Direct la SIAS nu o să ajungi, de regulă după ce îndeplinești acele criterii, de experiență, etc trebuie să susții și să câștigi un concurs pentru ocuparea unui post în cadrul SSPIR sau a unui SIR. Iar de acolo cu siguranță te vor remarca ei și îți vor propune.

1 răspuns:
| dolceromania a răspuns:

La noi in Romania ajungi numai cu cunostinte, poti fi tu bun, profesionist in meseria ta vei ramane doar ca ofiter, subofiter odata la cinci ani te ridica in grad onorific.In schimb daca devii corupt ca toti ceilalti vei reusi.