| Joker3134 a întrebat:

Dacă faci facultate de IT găsești loc de munca? Am inteles ca găsești loc de munca imediat, dar totodata sunt unii care au făcut o si nu au loc de munca.Care sunt dezavantajele acestei meserii plătesc bine patronii?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei gasesti loc de munca. Doar daca nu vrei sau ești extrem de slab in domeniu nu iti găsești de munca in IT.

| Plato a răspuns:

Gasesti. gasesti.
Dezavantaje... ca-ti amorteste fundul pe scaun, te mai doare spatele de stat si ochii, desi mai nou sunt ochelari speciali pentru oamenii ce stau mult cu ochii-n monitor.
Cat despre salariu, depinde la ce companie lucrezi. In principiu, sunt mai mult decat decente.

| Yurisa a răspuns:

Da, gasesti loc de munca, dar daca nu estii foarte bun nu se inghesuie nimeni sa te ingajeze si va trebui sa cauti tu

| St4rF4S7 a răspuns:

Daca e bine platita functia pe care vrei sa o ocupi si daca sunt foarte seriosi oamenii de la conducerea firmei respective vei intra foarte greu! Pispirici gasesti la fiecare colț de strada, eu zic sa faci ceva ani de experienta si dupa sa apelezi la un alt loc de munca mai avantajos! Pupici

Răspuns utilizator avertizat
| St4rF4S7 a răspuns (pentru Joker3134):

Depinde! Din ce zona esti?