| Daniel_Dani_1975 a întrebat:

Daca intru pe profilul matematica-informatica cu ce meserie ies?

Răspuns Câştigător
| simplegirl2 a răspuns:

Ce iti alegi: in domeniul IT

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Liceul teoretic nu iti da o meserie

| Donsavas a răspuns:

Ai foarte multe optiuni! poti sa dai la facultatea de matematica sau la ceva ce tine de domeniul it unde ai multe specializari! te sustin! funda? cumnatul meu este programator si castiga in Anglia vreo 2.000 euro/luna. Apropo, invata foarte bine engleza, franceza sau germana.

| Donsavas a răspuns:

Ai foarte multe optiuni! poti sa dai la facultatea de matematica sau la ceva ce tine de domeniul it unde ai multe specializari! te sustin! funda? cumnatul meu este programator si castiga in Anglia vreo 2.000 euro/luna. Apropo, invata foarte bine engleza, franceza sau germana. Spor la invatat!

| Bernardus a răspuns:

De la liceu nu iesi cu nicio meserie, pentru asta ai facultatea. liceul de mate-info iti da competenta de a intra la o facultate care iti cere multa matematica/informatica

| Heureuse a răspuns:

Dacă ieși hotărât ce vrei să faci mai departe, profilul te ajută să intri fără probleme (desigur, daca mai și înveți) la facultatea mate-info care îți permite să ieși It-ist, profesor de mate sau info.