| Drogatacuvise a întrebat:

Daca la facultatea de la umc am intrat la cu taxa si s-a tras linie sub mine iar unii candidați se retrag.e posibil sa intru la fara taxa? Si tot sa trebuiasca sa platesc jumătate din taxa? Si mi se dau bani apoi

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este posibil si, in acest caz, nu va trebui sa platesti taxa de studii si, daca ai platit o parte, iti va fi restituita.

| Mayaaa11 a răspuns:

Daca ajungi la locurile de la buget, banii iti sunt restituiti in luna octombrie. Si nu mai trebuie sa platesti nimic.