| Tavi_Stroescu_2000 a întrebat:

Daca la scoala am facut mici prosti de exemplu: am jucat fotbal in pauza fara permisiune, am jignit anumiti colegi(nu injurat) etc...Imi poate scadea usor, media la purtare? Cum e procedeul? Eu sunt un elev cu note si medii mari asa ca de aceea intreb...(Sunt clasa a-vi-a)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde daca esti reclamat si se dovedesc ca acestea sunt abateri disciplinare. In caz afirmativ poti fi sanctionat disciplinar, inclusiv sa ti se scada nota la purtare, conform Statutului elevului.
Iti recomand sa citesti prevederile acestuia, le gasesti pe internet si ar trebui sa fie afisate si la scoala ta.