| Alexandru_Giani_2002 a întrebat:

Daca lucrez la glovo trebuie sa am bani la mine pentru comenzi?

3 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Banii pe care o sa-i folosesti ca sa platesti comenzile clientilor, nu sunt banii tai.

De exemplu daca te duci undeva, platesti cu cardul de exemplu (care nici ala nu este al tau si banii sunt trimisi de aplicatie), dai mancarea la client apoi el iti da 50 de lei. Aia 50 de lei nu sunt ai tai si nici nu esti obligat sa mai faci inca un drum pana la restaurant ca sa dai aia 50 de lei. Mai primesti inca o comanda de la alt restaurant si cand ajungi acolo, nu mai platesti cu cardul ci iti scrie in aplicatie,, plateste cash". Tu, din aia 50 de lei, platesti comanda care poate valora 30 de lei. Si asa ramai cu 20 de lei in mana. Aplicatia mereu o sa calculze cati bani ai tu in mana. Banii aia trebuie sa se tot invarta. Deci niciodata nu o sa platesti comenzile din banii tai. Si cand sa iesi la lucru, da, trebuie sa ai cash la tine ca sa platesti comenzile.