| Al999 a întrebat:

Daca lucrezi in armata ca maistru militar poti pleca in teatrele de operatii?
Orice fel de grad poate merge?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Auto intotdeauna pleaca. In teatrele de operatii este mai multa nevoie decat in cazarma. Un maistru ramane si in unitate.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, daca esti in unitatea care este trimisa.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand plaeaca unitatea pleci si tu. Acum, depinde si ce functie ai. Eu, de exemplu, eram pe o functie pe care nu paraseam unitatea pentru ca si in cazrma trebuie sa ramana cineva.

| Al999 explică (pentru Salontanul):

Eu voi fi la auto.

| Salontanul a răspuns (pentru Al999):

Auto intotdeauna pleaca. In teatrele de operatii este mai multa nevoie decat in cazarma. Un maistru ramane si in unitate.