| GulubuntzBudulush a întrebat:

Dacă lumea ar începe, poate greșesc, să nu mai mănânce porci, ce s-ar întâmpla cu porcii din România (mă refer la animal nu la alți "porci" că la ăia știu)?

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ar incepe canibalismul. big grin

| sierra1 a răspuns:

Ar muri de bătrânețe (porcii, desigur)

| minrest a răspuns:

Porcii ar muri, evident, caci nimeni nu i-ar creste de drag.

| GulubuntzBudulush explică (pentru minrest):

Probabil în zoo.

| minrest a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

La zoo mistretii; sunt deja. Vorbim de milioane de porci.

| Bizon95 a răspuns:

S-ar mari afaceri cu alte carneturi
islamistii si evreii nu mananca porc, dar mananca alte carnuri binemercic (oaie and stuff)
Indienii nu mananca vaga, la ei vacile sunt sfinte

| GulubuntzBudulush explică (pentru Bizon95):

Însă porci ce ar păți.

| Bizon95 a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

Pai, sunt ferme, in general s-ar elimina, prin vanzare in alte tari care inca mai mananca, sau "mancam ultima data"

raspunsul depinde de fapt de cat de tare ar fi intoarsa foaia, daca, de peste 6 luni vor fi interzisi, atunci toti si-ar elimina stocurile pana atunci, daca in schimb "de maine terminam cu porcii definitiv" atunci cel mai probabil ar fi sacrificati toti si folositi ca ingrasamant sau reciclare

| RoCkKiD a răspuns:

Simplu, i-ar vinde pe toti pentru a cumpara vaci/ capre/ oi pe care le-ar sacrifica in locul porcilor. Evident cumparatorii ar sacrifica porcii.

Cert e ca porcii nu ar supravietui experimentului. happy

| Sonia822 a răspuns:

E exact invers, oamenii aveau porc, aveau ce manca. A aparut peste porcina, le e interzis sa creasca porc. De precizat ca pesta porcina a aparut fix atunci cand Profi a terminat de deschis peste 1000 magazine in zona rurala. Mediteaza la asta.

| cosmin1324 a răspuns:

S-ar inmulti?

| Saveanu_Andrei_2000 a răspuns:

Daca lumea nu ar mai manca atâția porci as putea sa imi deschid si eu firma de facut curele. A dracu de mancaciosi