| andreeaionicu7 a întrebat:

Dacă mă duc la un liceu tehnic, pot merge la o facultate? Vă rog nu mai am prea mult timp și nu știu ce să aleg.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Indiferent de profilul liceului absolvit poti candida la orice facultate, daca ai reusit la examenul de bacalaureat.
Ca vei intra sau nu depinde de reusita la examenul de admitere in facultate.
Daca ai media de admitere alege un profil care sa se apropie de profilul facultatii pe care ai vrea s-o urmezi.